Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Przegląd dla Pielęgniarek i Położnych nr 65

Terminarz Medyczny NURSEUM

Jak śmiać się z pacjentem, a nie z pacjenta, przepisy o minimalnych wynagrodzeniach pracowników medycznych oraz kolejny wzrost liczby użytkowników Terminarza Medycznego NURSEUM. Zainteresowani? Zapraszamy do lektury „Przeglądu dla Pielęgniarek i Położnych”.
News nr 1 – „Terminarz Medyczny NURSEUM ma już ponad 2200 użytkowników”
Już ponad 2200 użytkowników korzysta z bezpłatnej aplikacji ułatwiającej pracę pielęgniarek i położnych. Sprawdź szczegóły.
News nr 2 – „Śmiech na sali, czyli jak śmiać się z pacjentem, a nie z pacjenta?”
Szpital to miejsce, które zdecydowanie kojarzy się głównie ze smutnymi minami pacjentów, zmęczonymi twarzami personelu medycznego oraz z napięciem i stresem. Czy tak jest zawsze? Odpowiedź brzmi: NIE. Istnieje jedna podstawowa zasada – zawsze śmiej się z pacjentem, nigdy z pacjenta. Zobacz galerię.
News nr 3 – „Przepisy o minimalnych wynagrodzeniach pracowników medycznych weszły w życie”
Weszły w życie przepisy regulujące sposób ustalania najniższego wynagrodzenia pracowników medycznych. Wynagrodzenie najmniej zarabiających medyków będzie podwyższane corocznie, a jego docelowa minimalna wysokość będzie osiągnięta do końca 2021 roku. Dowiedz się więcej.
News nr 4 – „Pielęgniarki nie dostały dodatku od ministra. Wstrzymał je szpital”
Jak dyrektor może wstrzymywać wypłatę dodatku, który dostajemy z Ministerstwa Zdrowia? – oburzają się pielęgniarki ze szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Sprawdź szczegóły.
News nr 5 – „Kompetencje pielęgniarek nie mogą być marnotrawione”
W Polsce brakuje pomocniczego zawodu wspierającego pielęgniarki. To trzeba zmienić. Musimy też lepiej wykorzystać kompetencje białego personelu z wyższym wykształceniem. Takie są główne cele strategii na rzecz rozwoju pielęgniarstwa i położnictwa w Polsce – zaznacza wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko. Przeczytaj więcej.
Już teraz serdecznie zapraszamy w kolejny wtorek. Wtedy pojawi się następny numer „Przeglądu dla Pielęgniarek i Położnych”, przygotowany przez zespół Terminarza Medycznego NURSEUM. Więcej newsów branżowych ze świata pielęgniarek i położnych jak zwykle znajdziecie na naszym fan page’u, w cotygodniowym newsletterze oraz w zamkniętej grupie na Facebooku.

Przypominamy również o rejestracji w naszej aplikacji dla pielęgniarek, położnych i fizjoterapeutów. Chcecie rozpocząć korzystanie z narzędzia? Jeśli używacie laptopa, zarejestrujcie się na stronie. Natomiast w przypadku smartfonu (tylko urządzenia z systemem Android), wejdźcie w link rejestracyjny i pobierzcie aplikację.

Do usłyszenia!
Autor: Arkadiusz Bieniek

Comments are closed.